Drewniane czy tapicerowane? To odwieczne pytanie, jeśli chodzi o wybór łóżka. Które jest lepsze? Czy wybrać praktyczne czy miękkie, eleganckie czy minimalistyczne, romantyczne czy industrialne? Ponadto – czy zawsze musi to być jedno lub drugie? Jeśli chodzi o łóżka, istnieje tak wiele opcji do wyboru, że każdy może znaleźć to jedyne. Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich decyzji dotyczących mebli, kluczem jest zrozumieć, co ma dla nas największe znaczenie. Niewątpliwie drewno jest dziś niezwykle pożądanym materiałem.

Wielkie, przytulne, lśniące, rustykalne, malowane… Lista sposobów, na jakie można określić drewniane łóżka jest długa i zróżnicowana. Jednak można powiedzieć jedno o wszystkich tych opcjach: przetrwały próbę czasu. Łóżka drewniane istnieją już od czasów faraonów i cezarów. Przez stulecia proste drewniane podstawy były wyściełane złożonymi kocami, aby zapewnić ciepłe schronienie członkom rodziny królewskiej lub bogaczom, aż w końcu skromne wersje zaczęły pojawiać się w domach klasy średniej. W XVI wieku dodano wezgłowia, aby zapobiec powstawaniu przeciągu. Dziś drewniane łóżka przeszły ogromną ewolucję i są dostępne w zawrotnej ilości opcji.

Piękne i praktyczne

Łóżka drewniane charakteryzuje naturalne piękno. Wykonane z naturalnych materiałów łóżka posiadają duszę i ciepło, które jest niezwykle przyjemne. Delikatnie rzeźbiona lub malowana wersja dodaje uroku sypialni. Łóżka drewniane są również praktyczne i z pewnością łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu niż wersje tapicerowane. Wystarczy szybkie przetarcie ściereczką do kurzu, aby utrzymać je w nieskazitelnej czystości. Nie musisz się też zbytnio martwić o rozlane płyny czy sierść zwierząt domowych. 

Popularne łóżka drewniane

Od nowoczesnych platform, prostych łóżek panelowych do eleganckich czteroosobowych klasyków. Drewniane łóżka są niezwykle zróżnicowane pod względem rozmiaru i rodzaju drewna. Niezwykle popularne są obecnie te w kolorze bieli lub jasnego drewna, pasujące do wnętrz w stylu boho. Niezwykle funkcjonalne, zwłaszcza w niewielkich wnętrzach, są łóżka z pojemnikiem na pościel czy zabawki. Różnorodność dostępnych gatunków drewna i ich wykończenia gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego wnętrza. 

W dobie popularności zakupów on-line nie musimy na szczęście przemierzać ogromnych sklepów meblowych w poszukiwaniu wymarzonego modelu. Nie jest to tani zakup, dlatego ważne, by wybrać sprawdzonego producenta i poznać swoje prawa, w tym prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet (prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni).