Uśredniony koszt remontu małego mieszkania.

9
1437
remont

Jeśli posiadasz własne mieszkanie lub właśnie nabywasz nieruchomość z rynku wtórnego, to być może Twoje cztery kąty potrzebują remontu. Jeśli planujesz coś więcej niż odświeżenie ścian mieszkania, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że musisz się liczyć z dużymi kosztami. Dowiedz się, ile może kosztować remont niewielkiego mieszkania.

Zabieramy się za remont

Kluczem jest właściwe zaplanowanie remontu. Przejąć to zadanie może za ciebie architekt wnętrz o którym więcej tutaj: http://www.ainprojektowanie.com/. Dzięki temu będziesz mógł oszacować przybliżony kosztorys i zgromadzić potrzebne fundusze. W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, co konkretnie chcesz zmienić w swoim mieszkaniu. Może to być tylko odmalowanie ścian, a może chcesz wymienić instalację elektryczną czy gazową albo wyremontować gruntownie kuchnię lub łazienkę? A może myślisz o wymianie mebli? W dalszej kolejności musisz zdecydować, komu zlecisz wykonanie remontu. Wiele osób decyduje się wykonać prace renowacyjne samodzielnie – czy masz do tego odpowiednie umiejętności i czas? Być może masz również znajomych lub rodzinę, którzy mogliby Ci pomóc. Jeśli nie – pozostaje ekipa remontowa, co wiąże się z kolejnymi kosztami. Na koniec zostają materiały, które będą potrzebne do wyremontowania Twojego mieszkania. Wybór właściwych materiałów nie tylko zagwarantuje udany remont, ale i ma duży wpływ na koszty, dlatego warto przeliczyć wcześniej potrzebne ich ilości i oszacować przybliżony koszt.

Ile kosztuje remont?

Malowanie i tynkowanie ścian w niewielkim mieszkaniu wraz z robocizną i materiałami może kosztować nawet 10 tysięcy. Cenę tę oczywiście możesz zmniejszyć, ograniczając się do malowania, które przeprowadzisz sam. Wymiana paneli na podłogach kosztować może ok. 2 tysięcy, instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem i robocizną – ok. 5 tysięcy, wymiana grzejników – ok. 2 tysięcy, okien – 2-3 tysiące, podobnie wymiana drzwi. Remont niewielkiej łazienki może zbliżyć się do 5-6 tysięcy, w tym ułożenie płytek na podłodze i ścianach wraz z robocizną kosztować będzie 2-4 tysiące, a wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej ok. 2 tysięcy. Generalny remont niedużej kuchni wraz z meblami może sięgnąć nawet 8 tysięcy, przy czym decydując się na zabudowę na wymiar może się on znacznie zwiększyć. Łącznie za generalny remont niewielkiego mieszkania możemy zapłacić nawet 20-30 tysięcy, jednak wszystko zależy od zakresu wykonywanych prac, kosztów robocizny, które mogą różnić się, chociażby w zależności od miasta, czy jakości wybranych materiałów.

9 KOMENTARZE

  1. Biorąc pod uwagę koszty, to warto w przypadku wymiany mebli szukać okazji w sklepach internetowych typu https://plmeble.pl/, czy sieciówkach. Internet daje spore możliwości, a przy generalnym remoncie daje nam możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy tylko i wyłącznie na wyposażeniu.

  2. To wszystko zależy jednak od pomysłu i wyborów mebli, dodatków. Oczywiście na pewno taniej będzie kupować dodatki do wykończenia przez internet, np. na https://www.casabianca.pl/ są dostępne lampy i abażury w stylu skandynawskim. Ale jak wszystko dobrze zaplanujemy, to jesteśmy w stanie koszty sporo ograniczyć przez rozważne zakupy.

  3. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie również cen zarówno mebli, jak i farb oraz materiałów, które do remontu będą nam potrzebne. To na pewno przybliży nam wycenę remontu i kwotę, jaką trzeba założyć na jego wykonanie.

  4. Ciekawa wycena. Ale wszystko zależy od tego, jakie materiały wybierzemy i jakie dekoracje zostaną zastosowane. Pomysł i jeszcze raz pomysł. Ale mimo to artykuł jest bardzo pomocny.

  5. Koszty są bardzo podobne, ale jednak w większość wycena jest indywidualna w zależności od pomysłu na remont. Warto również przy wycenie zawrzeć koszty środków do sprzątania, które przy remoncie są na pewno potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here