Styropianowe listwy maskujące karnisz to elementy sztukaterii wewnętrznej, które służą przede wszystkim do ukrycia mocowań firan i zasłon. Ich dodatkowym atutem jest wygładzanie sufitu i łagodzenie kąta przejścia w ścianę. Są proste, eleganckie i łatwe w montażu.

Listwy maskujące Styroplast – elegancka sztukateria wewnętrzna

Listwa maskująca karnisz Styroplast to prosty sposób na dekorację wnętrza. Pasują zarówno do pomieszczeń urządzonych w klasycznych, jak i nowoczesnych stylach. Ich eleganckie profile oparte na wyrazistych kątach stanowią świetne połączenie ze sztukaterią sufitową tworząc efekt trójwymiaru. By całość prezentowała się jeszcze bardziej efektownie, warto zadbać o podświetlenie LED. Ozdobne listwy do zabudowy ponownie cieszą się rosnącą popularnością ze względu na niesamowity klimat, jaki tworzą we wnętrzach. Domownicy czerpią korzyści związane zarówno z ich funkcjonalnością, jak i estetyką. Karnisz zostaje ukryty i nie zaburza całości kompozycji.

Montaż listew maskujących karnisz od Styroplast

Atutem listew maskujących Styroplast jest łatwość ich montażu. Wiąże się to z uniwersalnymi właściwościami materiału ich wykonania. To styropian EPS200, który odznacza się niezwykłą elastycznością i odpornością na drobne uszkodzenia. Pokrycie sztukatorską masą gipsową dodatkowo zwiększa wytrzymałość na panujące warunki i mikrouszkodzenia. Dzięki temu listwy da się też w łatwy sposób pomalować, by dopasować je jeszcze lepiej do aranżacji pomieszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, by nie stosować farb na bazie wody mogących rozpuścić malowany element. Kluczowe jest też wykorzystanie odpowiedniego kleju. Listwy najłatwiej przykleić do karnisza. Potem trzeba je docisnąć w miejscach łączenia z sufitem i ścianą. Nadmiar kleju da się w prosty sposób usunąć bawełnianą szmatką. Montaż listew maskujących od Styroplast nie wiąże się z koniecznością użycia specjalistycznych narzędzi ani posiadania umiejętności budowlanych. Tę czynność może więc przeprowadzić nawet majsterkowicz-amator.

Jakie są wzory listew maskujących karnisz?

Firma Styroplast oferuje szeroki wybór listew maskujących w różnych wzorach. Warto dobrać je do charakteru wnętrza, by jeszcze bardziej zyskało na oryginalności. Elementy świetnie komponują się ze sztukaterią przysufitową. Dostępne są listwy z prostymi wzorami, pozbawione klasycznych zdobień i dekoracji, jak również te sztukateryjne, stanowiące jednocześnie efektowną ozdobę pomieszczenia.