Zalanie budynku to przykry wypadek losowy, który przytrafia się wielu osobom. Negatywne skutki zbyt dużej ilości wilgoci w pomieszczeniach to między innymi narażanie się na duże koszty związane z naprawą uszkodzeń. Dlatego, w wypadku zalania warto zdecydować się na specjalistyczną usługę jaką jest osuszanie budynków i mieszkań.

Dlaczego warto powierzyć osuszanie specjalistom?

Istnieją domowe sposoby na pozbycie się nadmiaru wilgoci z mieszkania. Nie są one jednak wystarczająco skuteczne w przypadku zalania lub powodzi. Firmy zajmujące się osuszaniem mają do swojej dyspozycji specjalistyczne sprzęty oraz doświadczonych ludzi, co przyśpiesza cały proces i czyni go znacznie skuteczniejszym. Mogą usunąć wilgoć znajdującą się w trudno dostępnych miejscach i zakamarkach oraz zminimalizować negatywne skutki działania wody na konstrukcje budynku. W zakresie usług tego typu specjalistów znajduje się również likwidacja niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów, pojawiających się w mieszkaniu wraz z nadmiarem wilgoci. Inną kwestią jest komfort przebywania w odpowiednio osuszonym pomieszczeniu. Dzięki pozbyciu się negatywnych skutków działania wody z mieszkania jego lokatorzy będą mogli swobodnie oddychać nie obawiając się o swoje zdrowie. Samoczynne schniecie trwa około roku i nie oznacza całkowitego osuszenia budynku.

Negatywne skutki zalania i zaniechania osuszania

Omawiając przydatność omawianej usługi należy wspomnieć o negatywnych skutkach zalania i niepowierzenia osuszania profesjonalistom. Zignorowanie lub niedokładne wykonanie tej czynności wiążę się z dużymi kosztami związanymi z generalnym remontem zawilgoconych pomieszczeń. Do negatywnych skutków rezygnacji z osuszania zalanego budynku należą:

  • duże ryzyko wystąpienia awarii elektrycznej, która może zakończyć się pożarem,
  • łuszczenie się farb na ścianach,
  • korozję i zagrzybienie przewodów elektrycznych, ograniczające przewodność prądu,
  • pojawienie się pleśni, która zazwyczaj przeradza się w grzyb,
  • osłabienie trwałości konstrukcji murów budynku,
  • uszkodzenie lub zniszczenie podłóg,
  • butwienie mebli i innego wyposażenia wnętrz,
  • zwiększenie kosztów ogrzewania,
  • ryzyko pojawienia się chorób układu oddechowego (astma,alergia) u lokatorów zalanego mieszkania,
  • pojawienie się zapachu stęchlizny w całym mieszkaniu.

Jak widać zaniechanie osuszania budynku niesie za sobą poważne i kosztowne konsekwencje. Specjaliści w te dziedzinie efektywnie i szybko pozwolą uniknąć wyżej wymienionych nieprzyjemności. Osuszanie mieszkań i budynków warto powierzyć doświadczonej i skutecznej firmie – tech-mar-osuszanie.pl.