Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu. Przebywamy tam podczas przygotowywania posiłków, ich spożywania, a także siedzimy z naszymi bliskimi pogrążeni w rozmowie nad kubkiem kawy lub herbaty. Dla niektórych stanowi ona nawet serce domu, detronizując pod tym względem salon i przywodząc na myśl wyśmienite zapachy i ciepło domowego ogniska. Aby wszystko funkcjonowało tak, jak należy, musimy wyposażyć ją w odpowiednie meble. Rynek oferuje obecnie szeroki asortyment mebli kuchennych, jednak coraz większą popularność zdobywają meble tworzone na wymiar, które przewyższają gotowe zestawy swoją jakością i idealnym stopniem dopasowania. Tym, co odstrasza niektórych konsumentów jest przeświadczenie o tym, że takie meble są znacznie droższe. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, ile średnio kosztuje kuchnia na wymiar? Pomaga nam w tym przedstawiciel http://artederadi.com/.

Szczegóły projektu

Cena mebli kuchennych tworzonych na wymiar jest uzależniona od kilku następujących czynników:

  • materiał, z którego są wykonane
  • stopień skomplikowania projektu
  • wielkość kuchni, a co za tym idzie – wymiary mebli
  • zastosowane rozwiązania

Klient ma do wyboru kilka różnych materiałów, z których tworzy się meble. Te wykonane z drewna są droższe i ich cena za metr bieżący z reguły mieści się w granicach 1200 – 2500 zł. Tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie płyty laminowanej (ceny w granicach 600 – 2000 zł za metr). Na cenę wpływają również rodzaje blatów oraz wybrane akcesoria, takie jak np. uchwyty. Równie ważne jak to, co na zewnątrz, są wnętrza szafek. Decydując się na tradycyjne szafki z półkami i standardowym sposobem otwierania, nie nadszarpniemy mocno naszego budżetu. Za nowoczesne udogodnienia, takie jak nietypowe sposoby otwierania czy kosze cargo wewnątrz szafek będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Nie bez znaczenia pozostaje również dobór odpowiedniego oświetlenia kuchennego. Pomysłowo wbudowane w meble zapewni doskonałą widoczność i efektowny wygląd. W zależności od rodzaju, ceny kształtują się w granicach od kilkuset, do tysiąca złotych. Do tego należy dodać koszty urządzeń AGD oraz montażu mebli.

Kuchnia idealnie dopasowana

Ile średnio kosztuje kuchnia na wymiar? To pytanie, na które trudno jest udzielić konkretnej odpowiedzi, bowiem jest ona uzależniona od wielu elementów. Inną sumę zapłaci konsument posiadający kuchnię o mniejszej powierzchni, preferujący tańsze materiały, a inną ten, który zdecyduje się na meble o podobnych wymiarach, ale z wyjątkowo trwałego drewna. Można jednak powiedzieć, znacznie uogólniając, że średnie ceny oscylują w granicach kilkunastu tysięcy. Dobrze jest szczegółowo przeanalizować różne oferty, gdyż niektórzy wykonawcy oferują kompleksowe doradztwo i atrakcyjne rabaty.

Czy warto? Jak najbardziej. Zakupienie mebli kuchennych na wymiar to inwestycja w produkt ponadczasowy i niezawodny, który będzie doskonale dopasowany do naszego domu lub mieszkania. Dzięki temu meble będą wysoce funkcjonalne, estetyczne i zrobione dokładnie tak, jak sobie tego życzymy, a codzienne czynności staną się znacznie bardziej przyjemne.