W drugiej dekadzie XXI wieku żyjemy szybko i intensywnie. Nadal jednak chcemy wracać do przytulnych i pięknych wnętrz naszych mieszkań. Najlepszymi i ponadczasowymi dekoracjami są rośliny i obrazy. A gdyby tak połączyć je w jedną, piękną całość?

Rośliny stabilizowane zamknięte w formie obrazu i gotowe do powieszenia na ścianie są przyszłością, ale także teraźniejszością aranżowania wnętrz. Rośliny stabilizowane są właściwie wieloletnie. Proces stabilizacji polega na zanurzeniu roślin w roztworze z gliceryną, w 100% ekologicznym i biodegradowalnym. Ten preparat zastępuje naturalne soki roślinne, a roślina zostaje zatrzymana w czasie. Stabilizacja jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Tak zakonserwowane rośliny zachowują swoje piękno i świeży wygląd, ale nie potrzebują żadnej pielęgnacji. Nie trzeba ich podlewać, podcinać, a nawet spryskiwać wodą.

Rośliny nie starzeją się, nie wysychają i nie więdną. Nie trzeba sprzątać opadłych liści, ani eksponować obrazów na światło słoneczne. Do procesu stabilizacji wybierane są najładniejsze, najzdrowsze i w pełni rozwinięte rośliny. Dzięki temu przez długie lata możemy cieszyć się ich doskonałym wyglądem.

Sezonowe zmiany temperatury w mieszkaniu nie stanowią dla roślin stabilizowanych najmniejszego problemu. Warto jednak pamiętać, by nie wystawiać ich na ostre słońce ponieważ intensywna zieleń może stracić swój kolor.

Najbardziej popularnymi elementami roślinnych obrazów są mchy i porosty, jednak coraz częściej można zobaczyć w nich kwiaty i paprocie. Po wyglądzie i fakturze mchu w naściennym obrazie możemy poznać czy wilgotność w mieszkaniu jest na odpowiednim poziomie. Gdy rośliny stają się w dotyku suche i chropowate oznacza to, że wilgotność spadła poniżej 40% i na zimę warto zainwestować w nawilżacz powietrza.

Obrazy z roślin stabilizowanych, w przeciwieństwie do żywych, naturalnych roślin, nie przyciągają kurzu ani insektów. Ich uspokajający wygląd będzie dobrze wpływał na nasze samopoczucie, a przy tym nie będą wymagały żadnego wkładu pracy.

Zainteresowanych tego typu rozwiązaniami odsyłamy na http://kreatywnazielen.pl/

Koniecznie doczytaj: https://www.partnerstwo-nyskie2020.pl/lozko-z-palet-vs-lozko-drewniane/