Wybór odpowiedniej podłogi do naszego domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Determinuje bowiem ona styl w jakim zostanie urządzone nasze wnętrze. Na naszą decyzję będzie miało również wpływ rodzaj ogrzewania jakie mamy, a także pomieszczenie do którego wybieramy podłogę, oraz sposób w jaki będziemy ją eksploatować. Jaką zatem podłogę wybrać, aby była dla nas odpowiednia i gdzie najlepiej udać się na zakupy?

Podłogi drewniane i panele podłogowe

Podłogi drewniane wykonane ze szlachetnego materiału, nadają niepowtarzalny klimat naszym pomieszczeniom. Świetnie komponują się z wystrojem, w którym używane są inne naturalne materiały, np. cegła czy beton. Drewniane podłogi wykonane z litego drewna nie nadają się na ogrzewanie podłogowe, w tym wypadku odpowiednia będzie deska trójwarstwowa. Podłogi te, choć lakierowane lakierami utwardzanymi UV, bądź olejowane nie są bardzo odporne na uszkodzenia, zarysowania i wilgoć, dlatego nie są polecane w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, lub do pokoju dziecięcego. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzą się panele podłogowe laminowane. Są one dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można stosować je na ogrzewanie podłogowe. Szeroka oferta podłóg zarówno drewnianych jak i laminowanych znajduje się w internecie. Znajdziemy tu ofertę nie tylko największych marketów budowlanych, ale także sklepy producentów.

Kafelki

Kafelki są towarem bardzo uniwersalnym, dzięki swej niezliczonej ilości wzorów z powodzeniem dopasujemy je do każdego rodzaju pomieszczenia. Jeśli mamy ogrzewanie podłogowe świetnie sprawdzą się nie tylko w kuchni czy łazience, ale także w salonie lub w sypialniach. Kafelki typu gres są bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie i wilgoć. Modne ostatnimi czasy są duże kafle rektyfikowane, które można układać z zastosowaniem bardzo cienkiej fugi. Dzięki temu możemy uzyskać efekt gładkiej, jednolitej powierzchni. Kafelki albo panele podłogowe najlepiej kupić w internecie. Wystarczy zacząć od okna internetowej wyszukiwarki i wpisać hasło np. panele podłogowe kielce. Żadne inne miejsce nie dostarczy nam takiej ilości wzorów, a ceny również mogą okazać się być bardzo konkurencyjne.